Leczenie laserowe

Współcześnie trudno wyobrazić sobie nowoczesną praktykę stomatologiczną, bez choćby jednego z laserów dentystycznych. W gabinecie w Chodzieży stosuję nowoczesne laserowe urządzenia, które pozwalają z niezwykłą dokładnością i niewielką inwazyjnością przeprowadzić nawet skomplikowane leczenie laserowe zębów. Jako dentysta, który zawsze stawia dobro pacjenta na pierwszym miejscu, korzystam z innowacyjnych osiągnięć techniki, by skutecznie przywrócić zdrowy uśmiech.

W stomatologii stosowane są przede wszystkim lasery terapeutyczne, zaliczane do laserów o małej i średniej mocy. Mają one działanie przeciwzapalne jak i przeciwbólowe. Oprócz laserów wyposażonych w małą moc stosuje się także lasery służące do opracowywania twardych tkanek zęba. W mojej praktyce dentystycznej zawsze, gdy tylko to możliwe, proponuję leczenie stomatologiczne przy użyciu wspomnianej technologii. Skuteczność laserowego opracowania zębów potwierdzają liczne pozytywne opinie pacjentów z Chodzieży i okolic.

laser azuryt plus

LASER AZURYT PLUS

To doskonałe narzędzie umożliwiające bezstresowe leczenie próchnicy u wrażliwych pacjentów. W rękach dobrego stomatologa jego działanie znacznie zwiększa komfort pacjenta, nie powoduje drgań i wibracji, co odróżnią tą metodę od tradycyjnego borowania. Działalnie wiązki światła laserowego jest znacznie delikatniejsze i bardziej precyzyjne niż działanie wiertła. Wiązka działa w powierzchniowych warstwach zęba i nie powoduje uszkodzeń mechanicznych i termicznych tkanki położonej niżej. Dzięki temu laser zapobiega mikrourazom i pęknięciom tkanek twardych zęba. Delikatne działanie światła stwarza także możliwość precyzyjnego leczenia ubytków przyszyjkowych, bez uszkodzeń i podrażnień dziąseł. Dodatkowo wiązka światła dezynfekuje tkanki, dzięki czemu wypełnienia stają się wyjątkowo trwałe. Przy bardzo głębokich ubytkach nie istnieje konieczność zatruwania miazgi jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych metod.

 • Laser znacznie redukuje ból odczuwany w trakcie zabiegu, zatem często nie jest konieczne podawanie znieczulenia.
 • Kształtowanie szorstkiej powierzchni szkliwa laserem zapewnia znaczne zwiększenie przyczepności materiału wypełniającego i tkanki zęba.

Pamiętajmy jednak, że próchnicy, a co za tym idzie laserowego leczenia szkód przez nią wyrządzonych można uniknąć poprzez działania zapobiegawcze. W mojej praktyce dentystycznej w Chodzieży zawsze staram się przekazać pacjentom wiedzę, która pomoże im ustrzec się problemów z próchnicą, cieszyć się zdrowym uzębieniem i odwiedzać gabinet stomatologiczny jedynie w celu kontroli.

BIOSTYMULACYJNY LASER TERAPEUTYCZNY

Wiązka tego typu lasera ma bardzo dobre działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Naświetlanie laserem biostymulacyjnym zapewnia szybsze gojenie ran po zabiegach chirurgicznych oraz zmian w obrębie śluzówki. Jego działanie polega na przyspieszeniu mikrokrążenia oraz podwyższeniu poziomu metabolizmu tlenowego komórek. Laser stymuluje układ immunologiczny, co przyspiesza reakcje obronne, gojenie tkanek, a także wchłanianie obrzęków.

Zastosowanie lasera biostymulacyjnego:

 • choroby przyzębia,
 • nadwrażliwość bólowa zębiny,
 • stany zapalne błon śluzowych (różnego pochodzenia),
 • bolesne wyrzynanie zębów,
 • opryszczkowe zapalenie dziąseł,
 • infekcje ropne,
 • afty,
 • zwichnięcia krążka stawowego,
 • zapalenia stawu skroniowo-żuchwowego,
 • neuralgie (np. zapalenie III gałęzi nerwu trójdzielnego).

W mojej praktyce stosuję diodowy laser terapeutyczny Gala (905 nm, 30W) oraz laser biostymulacyjny Smart (635nm 200mW). Wiele możliwości zastosowań oraz bardzo dobre efekty terapeutyczne sprawiają, że leczenie laserowe zębów jest dziś coraz popularniejsze nie tylko w Chodzieży. Pacjenci coraz częściej decydują się na zabiegi dentystyczne, które oszczędzą im bólu i czasu. W moim gabinecie stomatologicznym dzięki biostymulacji i fototerapii laserowej mogę nieść pomoc efektywniej i szybciej dbając o piękny i zdrowy uśmiech.

biostymulacyjny laser terapeutyczny
DORIS PRO 980NM 10W

DORIS PRO 980NM 10W

Wszechstronność tego lasera sprawia, że jest on nieodzowny w nowoczesnym gabinecie stomatologicznym. Stosowany jest na przykład przy:

 • endodoncja: sterylizacja kanałów korzeniowych,
 • periodontologia: sterylizacja i usuwanie kieszonek dziąsłowych,
 • mikrochirurgia: dezynfekcja implantów, redukcja liczby mikroorganizmów, kiretaż, usunięcie ziarnistej tkanki, leczenie ogniska infekcji,
 • estetyka: wybielanie zębów,
 • laserowa biostymulacja: choroby przyzębia, śluzówki, jamy ustnej i dziąseł, nadwrażliwość szyjki zęba, opryszczkowe zapalenie jamy ustnej i afty

Zapraszam,
lek. stom. Lucyna Kowzan